Visací zámek - Info

25 let Visacího zámku

Visací zámek oznamuje jména hostů, nadále však tají dramaturgii velkolepé oslavy

Visací zámek oslaví 25leté výročí, a to v původní, nezměněné sestavě v Lucerně 11.12.2007

Prvních 2.500 lístků na 25 let za 250 Kč plus poplatky

Hrát přes 25 let v jedné nezměněné (!) sestavě se nepodaří jen tak někomu.

Pražská kapela Visací zámek, proslavená energickým punkovým neumětelstvím, zlidovělými texty i vskutku mystifikačním vznikem, to zcela nenápadně dokázala. A protože definitivně vstupuje do druhého čtvrtstoletí své existence, má více než pádný důvod k nezapomenutelné oslavě..

Dle našeho průzkumu mezi hudebními publicisty je výdrž 25 let v jediné nezměněné sestavě ve světovém hudebním dění naprosto ojedinělá a hudební novináři jmenovali jedinou kapelu, které se něco takového podařilo – U2.

Je tedy jasné, že na domácí scéně dochází k naprosto ojedinělé události, nemající v českém showbussinesu žádné obdoby.

Oslavy vyvrcholí koncertem ve velkém sále pražské Lucerny 11.12.2007.

Skupina dnes zveřejnila jména několika hostů tohoto večera: Ivan Hlas, Lenka Kořínková a smyčcový kvartet. Příznivci skupiny jistě zbystří. Jde totiž o totožné hosty, kteří účinkovali v legendárním filmu Petra Zelenky „Visací zámek 1982-2007“. Ano, jde o podobnost čistě úmyslnou, jak obsazením, tak symbolikou názvu filmu a faktu, že Visací zámek se skutečně dožil výročí v názvu filmu obsaženém: 1982-2007. Více z dramaturgie večera, případně kdo všechno přijde Visáčům blahopřát, ale skupina nehodlá prozradi, aby své fanoušky napínala až do posledního okamžiku. Kdo zažil již nějaký výroční koncert Visacího zámku, ví, že jde vždy o mimořádný večer s řadou překvapení a neobvyklou nekonvenční koncepcí.

Celý večer bude zaznamená a posléze vydán na DVD.

O dva dny později, 13.12.2007, Visací zámek slaví v klubu Faval v Brně, turné pokračuje i v roce 2008.

7. prosince 1982 se na Strahově konal její první koncert. V té době si už o pětici ing. Vladimír Šťástka (bg), ing. Michal Pixa (g), ing. Jan Haubert (voc), ing. Jiří Pátek (dr) a ing. Ivan Rut (g) povídali punkeři po celé stověžaté matičce, protože dotyční si po vzoru Jaroslava Haška udělali z bližních dobrý den a pustili mezi ně fámu oslavující v té době ještě neexistující „nejlepší punkovou kapelu v Praze“.

„Visáčům“ pak nezbylo nic jiného, než za to pořádně vzít, a přes dočasné změny názvu (V.Z., Traktor) společně přežili dvě a půl desetiletí, dva zcela odlišné režimy, osm řadových alb, dvě kompilace, šest klipů, prodali statisíce LP & CD a načali druhou tisícovku koncertů.

Vstupenky na koncert lze zakoupit v sítích Ticketpro.cz
TicketPortal.cz
TicketStream.cz