Visací Zámek
Vytisknout

Tisk

Jan Haubert: Visáči jako U2? Ale kdepak!

Pavel Král, Právo

Toto je originál rozhovoru, který pak vyšel v Právu a je i na našich stránkách. Ten kokot Pavel Král mi dal do úst další věty, které bych v životě neřekl, kupř. nazývá sál destinací a kapelu formací.

Hony Haubert


Zpěvák skupiny Visací zámek Jan Haubert slibuje, že se fanoušci časem dočkají i nového alba kapely.

Legendární pražská punkrocková kapela Visací zámek oslavila na konci loňského roku 25. výročí existence. Zpěvák Jan Haubert, jinak též VZ1, navíc vydal vzpomínkovou knihu Hluboká orba.

1. Výroční koncert v Lucerně se podle všeho vyvedl. Nepřipomínal vám tak trochu památný Žofín z února 1984?

Ano, atmosféra byla podobná, aspoň pokud si pamatuji. Byli jsme si prostě vědomí, že jde o výjimečné koncerty s výjimečným programem a tentokrát záleželo i na tom, aby dobře dopadla nahrávka. Tehdy na Žofíně jsem asi nebyli tak nervózní. Ale oba koncerty dopadly výborně.

2. A proč se vlastně tahle oslava nekonala právě tam? Bylo by to přeci stylové.

Rekonstruovaný Žofín není vhodný na rockové koncerty. Navíc nájem je obrovský a kapacita menší než kapacita Lucerny.

3. Čtvrtstoletí na scéně a k tomu bez personálních změn je slušná výdrž, která snese srovnání snad jen s irskou pop-rockovou ikonou U2. Co odvětíš na tenhle příměr?

Tento příměr vyslovil kdysi v Noci s Andělem Jiří Černý. A ježto je to hlavní hudební kritik v této republice, všichni jeho slova papouškují. Řekl bych, že takových vytrvalých kapel se dá najít víc. Co třeba ZZ Top?

4. V letošním roce krom kulatého výročí začátku punkového hnutí a jeho muziky ve světě (viz vydání desky Never Mind The Bollocks od Sex Pistols), měla řada českých stálic tohoto žánru jako např. Do řady!, N.V.Ú. nebo E!E dvacetiny, na něž sezvaly plno hudebních souputníků. Ovšem vyjma Visacího zámku. Jak si vysvětlujete svoje absence?

Ostatní kapely nás nezvou proto, že pochopitelně nechtějí být na vlastní oslavě zastíněny jiným souborem.

5. Možná je to i kvůli tomu, že jste obecně bráni nejprve jako „značka VZ“ - se svým koloritem, historií, typickým, až estrádním způsobem vlastní prezentace - a teprve pak jako normální punkovka...

Ano, zajímavá úvaha.

6. Ještě se vraťme k narozeninovému výstupu z úterního večera 11. prosince, který byl zachycen i na kamerách. Kdy bude DVD-záznam veřejně k dispozici?

Podle zpráv z Monitoru by CD i DVD mělo vyjít první jarní den, 21. března 2008. Už jsme záznam viděli i slyšeli a vypadá to velmi slibně. Mohu vřele doporučit!

7. Tenhle koncert k udivení některých konferovala Lenka Kořínková, která měla svého času hlavně bulvárem propírané osobní problémy. Kde jste jí vlastně „vyštrachali“?

Jaképak štrachání, prostě jsme jí zatelefonovali a snadno se dohodli. Kdysi účinkovala ve filmu Petra Zelenky Visací zámek 1982-2007 a my jsme tenhle narozeninový koncert koncipovali právě podle tohoto vizionářského filmu. Takže Lenka jako údajná majitelka práv na vše kolem VZ nemohla chybět.

8. Před nedávnem spatřila světlo světa další básnická sbírka z pera J. H. Můžeš jí blíž představit?

Není to básnická sbírka, nýbrž román nového typu. Jmenuje se Hluboká orba aneb 20 let Visacího zámku. V knize se prolínají vzpomínky na roky 1982-1989 s deníkovým záznamem roku 2002. Deník zachycuje hlavně koncerty, ale i jiné důležité události toho roku, třeba povodně nebo zápasy Bohemky. Přátelé mi říkají, že se při četbě svíjejí smíchy. To rád slyším.

9. Tvůj oblíbený fotbalový klub Bohemians 1905, který se před časem podařilo nejvěrnějším zvednout z popela, je zpátky v nejvyšší soutěži. Nestanou se teď Visáči (i díky lukrativním koncertům typu Lucerna) jeho vlivným sponzorem? :-)

My už jsme Bohemce přispěli koncertem v Roxy, když jí bylo nejhůř. Další sponzorování není v plánu, jen pravidelné návštěvy zápasů a pilná konzumace piva a párků.

10. Na závěr možná trochu obligátní otázka: fakt XXV ro(c)ků života si žádá i podporu v dalším potomkovi, tedy albumu. Dočkáme se od vaší pětice vbrzku takovéhoto počinku?

Teď zrovna máme plno práce s mixem Lucerny, takže přemýšlet o dalším albu se mi zdá předčasné. Ale pár hudebních i textových nápadů už mám, doufám, že ostatní taky. Snad ještě něco uděláme!

®© Pavel „P“ Král
prosinec 2007,
Praha/Písek.

Tisk

Maximize Předprodej

Nakupujte vstupenky na koncerty Visacího zámku on-line

Maximize Merchandising

Zboží, který vám nemůže chybět

Maximize Koncerty

 • 10.11.2017 , Horní Bříza, KD
 • 11.11.2017 , Česká Lípa, KD
 • 16.11.2017 , Praha, Lucerna
 • 17.11.2017 , Chrudim, R-klub
 • 18.11.2017 , Jablonec,
 • 24.11.2017 , Miroslav,
 • 1.12.2017 , Frýdek Místek,
 • 2.12.2017 , Brno, Fléda
 • 9.12.2017 , České Budějovice,

Maximize Novinky

Maximize Diskuzní díra

 • maikeli, 10.10.2017 17:37
  After read a couple of the articles on your website ...
 • LOK, 6.10.2017 19:29
  Kobercová páska: Dekuji mame vyridim Bardzo dzienkujem. Nakonec sem ji dovez vd ...
 • FANTOMAS, 2.10.2017 15:10
  :-( a furt to vystřelujou a furt to vystřelujou ...
 • Adidas Zx Scarpe mod, 26.9.2017 11:10
  Molla per questa stagione questo adattamento del suo. Penso che ...
 • baskervil, 26.9.2017 10:06
  Edas: No, nevim, vypadá to že Adidas projde všechno :-S ...
 • Adidas Zx Scarpe mod, 25.9.2017 10:08
  Quella patina lucida che dà le mele loro vengono qui ...
 • Adidas Zx Scarpe mod, 25.9.2017 10:06
  Quella patina lucida che dà le mele loro vengono qui ...
 • Adidas Zx Scarpe mod, 25.9.2017 10:04
  Quella patina lucida che dà le mele loro vengono qui ...

Maximize Hitparáda

Známka punku124
Cigára120
Traktor119
Všechno má svůj čas118
Stánek117
Domovnice116

Maximize Tisk

VZ - inženýři punkových duší Prolog Kdopak první vypustil fámu, která se na podzim osmdesátého druhého roku rozlétla strahovskými kolejemi? Kdopak se první naklonil k tomu druhému a do ucha mu zasykl, že ... » více

Maximize Info

Nivea Visáč VZP - Visací zámek punkwork haubert - punkmarket

Visací Zámek na Netu


Spřátelený sajty

Naše pecky na

klikni a poslouchejweb design, program, db: edas © 2007 - 2011