Visací zámek - Tisk

Koncert 25.10.2003 ve Smržovce s poučením na závěr a neb jak se LOK málem ztratil.

LOKova reportáž z koncertu, 12.11.2003

Koncert 25.10.2003 ve Smržovce s poučením na závěr a neb jak se LOK málem ztratil.

V sobotu odpoledne mi poslal SMS můj kamarád Baskervil a prostě jen oznámil, že vyráží z Pardubek. A tak jsem taky jel. Vyjel jsem již za šera a byl tudíž značně rozladěn ze stavu silnic, frézování, ze semaforů a Dopravních značek vůbec.

Ve Smržovce jsem bloudil a marně se ptal na místo kde je Parkhotel, protože tou dobou byla již vylidněna. Matka s dítětem nevěděla, pumpařka také ne a v tom se to stalo ! V záři reflektorů jsem cosi zahlédl, zastavil jsem. Byl to přízrak ?! Sveřepý stařec ?! Či dokonce nějaký démon ?! Ne!! Byla to skutečná a nefalšovaná Cikánka, vedle ní stál notně prorezlý vůz zn. Žiguli a opodál tlupa malých snědých dětí. Byla to Cikáňata.

Pestrá sukně, havraní vlasy, skelné oči, vrásčitá tvář plná boláků, žluté zuby a potutelný úsměv prozrazoval s kým mám tu čest. Skutečně jsem se nemýlil.

Mráz mi přeběhl po zádech, srdce vypovědělo službu. Nakonec jsem se opanoval. "Dobrý den, paní nevíte kde je tu ve Smržovce Parkhotel, dnes tam hrajou Visáči a já to nemohu najít". Cikánka na to: "Tote takove tu gadze ni, ej Fero tuten pan sháňa nejaký hotel či co." Fero nevěděl. Cikánka pak ukazujíc rukou doleva, zvolalala: "Musíte tote hůre doprááva". A tak jsem ještě hodinu bloudil a nakonec to našel.

Ve 20:00 hodin jsem byl na místě a překvapil tak právě příchozího Baskervila, kterej vůbec nečekal, že se dostavím. Já pil kafe a on pívo.

Turné Visacího zámku se jmenuje Leonid Brežněv Tour 2003-2004 a evokuje Brežněvovskou éru, kdy jednotlivé skladby do sebe zapadají a Honny je vtipně doplňuje historickými fakty. Mám tušení, že vzniká nový Komponovaný pořad, který co nevidět obohatí mojí kompletní sbírku. VZ naladili a usedli ke stolu, šel jsem se s nimi tedy pozdravit a požádal je o podpis Three Locks, kupodivu neodmítli. Koncert začal přesně v 21:00 hodin neb hráli ještě večer od půlnoci jeden koncert. Doky byl již značně nedočkavý ?. Měli jsme spolu telemost. Výběr skladeb byl výborný. VZ No.:1 mě a Baskervila ( měli jsme na sobě trika VZR ) označil za nastrčené vyzvědače Revirválu, kteří získávají tajně know-how, zapisují si finty a vše pak předávají Revirválu. Je to něco jako OSA, zetím ještě přikyvují: dodal Honny. Také jsme s ním spolupracovali jako hodnotící komise naladěnosti jednotlivých nástrojů. Baskervil neustále tvrdil, že je tam málo bendža a nakonec došlo i na harmoniku. Mirek Dušín opět potvrdil své mistrovství, starý Jestřáb jistě někde v nebi tančil pogo v rytmu andělů a byl právem hrdý. Asi ve třetí čtvrtině koncertu, Štětináč nečekaně uvedl specielního hosta, mě dobře známého umělce, je to undergroundová legenda Jarda Švec Umělec, který jazzově obohatil Francovku. Já byl smutný, že J.Š.U. nedostal větší prostor k zahrání Parníku Zprava. Když se ozval přijíždějící Traktor bylo nám smutno, musí být ještě Cigára řval jsem, Baskervil prosazoval Stopařku a mladík stojící opodál Stánek, dočkal se ho !!! Mě v samém závěru potěšila bombabomb VLASTA. Byla uvedena Ušatým torpédem asi takle: "Když Leonid Brežněv tenkrát přistál v Praze Ruzyni a vystupoval po schůdcích z letadla, Majk Piksís jakmile ho uzřel ihned vykřikl

Vlastóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

a teď celej 300 hlavovej sál řval

Vlastóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó

Po koncertě jsme se se Zámky rozloučili a Štětináč mi řekl: Ale v tý Jilemnici, to byl lepší co? Bylo to stejně dobrý Majku, jinak bych přece nepřijel. Savcoj jsme položili dotaz: "Prej VZ točí novou desku ?" a on odpověděl po svém "Říkaj to o nás".

Poučení na závěr: Nevěřte nikomu, kdo vypadá jako mnou popsaná osoba nebo zabloudíte jako já.

LOK´S NOT DEAD VY VOLOVÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ

poslal LOK, 27.10.2003