Visací zámek - Tisk

14 let Visacího Zámku

Zápis z koncertu, kterej proběhl 9.12.1996 v klubu 007 na Strahově.

14 let Visacího Zámku

Tak zas po dlouhý době něco připíšu sám, a to něco málo o koncertě Visáčů, kterej proběhl 9. prosince na "sedmičce" na Strahově.

Ten den to bylo právě 14 let a dva dny, kdy poprvé vystoupil VZ (7.12.1982), právě tak na stejným místě, takže to byla i tak trochu vzpomínka na začátek, jak se ukázalo hned v úvodu konceru, pořádně dlouhá vzpomínka. Začlo se hrát jako vždycky s nutným opožděním, a hned během první písničky přerval Pixa strunu na svým stroji. Takže se odebral do zákulisí a ostatní začli vypňovat pauzu hrou na vzpomínky - kdo si na co vzpomene z prvního koncertu. Vpomínat bylo opravdu na co - na publikum, na výbornou aparaturu, na prvních šestnáct skladeb, který byly secvičený během dvou zkoušek, prostě zajímavá záležitost.

Po návratu Pixy se pokračovalo, ovšem jen do chvíle, než se mu podařilo přervat další strunu, což bylo hned v následující písničce. Tentokrát se už pauza vyplňovala jinejma řečma, na který se nevzpomínám. Po Pixově návratu se pokračovalo dál, tentokrát už bez trhání strun. Přejely se písně starý i nový, nejstarší i nejnovější, prostě výběr z celých 14 let.

Určitě to byl jeden z nejlepších koncertů VZ, kterej jsem viděl, doufám, že se dočkám ještě hodně takových skvělých akcí.