Visací zámek - Tisk

Koncert v Lucerna Music Baru 3.6.1998

Po delší době opět zápis z koncertu

Koncert v Lucerna Music Baru 3.6.1998

Tak sem po půl roce zase připisuju něco ze svých zážitků z koncertů Visacího zámku. Tentokrát jsem byl na koncertě v pražkým Lucerna Music Baru, kde hráli Visáči od zavření Belmonda už poněkolikátý (druhý nebo třetí?).

Dovnitř jsem vlezl kolem osmý a po zakoupení pifka usedl k pokecu k VZ2. Řekl jsem mu, že jsem lehce prozkoumával situaci s prodejností jejich novýho CD Zámkománie, a že jsem zjistil, že díky ceně 409,-Kč to skoro nikdo nekupuje. Jak mi sdělil, taky je to netěší, neb to nedělá žádnou dobrou reklamu a odrazuje to lidi. Příští desku si snad vydaj sami a bude za velice příznivou a punkovou cenu - takže se na ni velice teším.

No ještě jsme pokecali o všeličems a ve čtvrt na deset se Zámci zvedli a odešli se do šatny připravit na výstup. Začli chvíli před půl desátou a první půlku hráli skoro do půl jedenáctý. Během ní odehráli směs všelijakých písniček - starých i nových. Krásně se pogovalo, hned během prvních rytmických písní jsem utržil několik modřin, ale nezatančete si při takový Mahuleně, Domovnici, Stánku apod.

Druhou půlku začli po krátký přestávce chvíli po půl jedenáctý a smažili až skoro do půlnoci. Honza H. soustavně upozorňoval na to, že Hroch má 60. narozeniny a že to je slabá oslava. Ke konci zahráli řadu klasických hitů - Kanárek, Vlasta a na závěr kompozici Začátek konce, Traktor, Cigára a Neumětel kovový.

Přídavek nebyl vzhledem k prodloužený polovině žádnej - Viselci se zřejmě odebrali oslavit Hrocha, já jsem šel chytat poslední noční metro.

(5.6.1998)