Visací zámek - Tisk

Visací zámek vydává kulatou punk desku

(recenze CD Punk! z cernovlaska.CZ)

Visací zámek vydává kulatou punk desku

Visací zámek Natočit desáté album je samo o sobě docela unikát. Udělat ho ovšem tak, že při něm radostně poguje už několikátá nová generace punkáčů, to je událost. Stačí se jít podívat na některý z koncertů Visáčů - pamětníci jsou v drtivé menšině...Dva roky trvala příprava, dva roky kapela repertoár naživo "zkoušela na lidech" - a výsledek je překvapivě silný. Ať se to týka na první poslech jasných hudebních nápadů, drajvu či chytrosti textů, což je ostatně u výhradního textaře-frontmana Jana Hauberta už něco jako firemní značka.

Přizvána byla i řada hostů ze spřátelených skupin, např. Garage a Echt!. Jako hostující textař se ve skladbě Temelín účinně projevil pornofolkový bard Záviš. Deska má bonus ve formátu CDExtra, obsahující zfilmovanou Haubertova báseň Sebevrah v přednesu samotného autora, kterému zároveň vychází poetická sbírka s obdobně neukecaným názvem, jako má album - Básně.

Překvapením je rovněž dějově nabitý klip k singlové písni Známka punku coby minifilm o tom, "vo čem je punk". Celek rámuje obal výtvarníka Karla Halouna, který do titulu vtiskl vzkaz pro znalce, kteří v mladém punkerovi poznají spisovatale Franze Kafku. Ano, je to Pan K.

3.8.2005
Originál