Visací zámek - Tisk

Opravené letní kino by měla otevřít rocková přehlídka

(TOMÁŠ NOVÁČEK, Listy Prachaticka, str. 14, 31.03.2000)

Opravené letní kino by měla otevřít rocková přehlídka

INVESTICE / Během tří let půjde do rekonstrukce léta zanedbávaného amfiteátru zhruba jeden milión korun. Na Prachatice neradi vzpomínají členové Visacího zámku.
Prachatice - Do 7. června by měly být dokončené hlavní práce na rekonstrukci areálu letního kina. Po několika letech chátrání investovala loni radnice do jeho opravy celkem půl miliónu korun. Za tyto peníze by měla být zhotovena nová elektroinstalace a opraveno celé hlediště (část těchto prací se podařilo zrealizovat již v loňském roce).
Práci dají bezdomovcům
Na opravě areálu se počítá i se zapojením prachatických bezdomovců, kteří pobývají v současné době ve farním azylovém domě. "Za odvedenou práci jim samozřejmě zaplatíme," říká vedoucí odboru SVH městského úřadu Ludvík Zíma.
Poprvé 21. června
První akci v zrekonstruovaném areálu by měla být rocková přehlídka 21. června. "Jednalo by se o první akci tohoto druhu po roce 1989," vzpomíná Ludvík Zíma. Pamětníci si jistě vybavují, že koncem 80. let se v areálu letního kina konaly tzv. Rockpalety. Na jednu z nich dodnes neradi vzpomínají členové punkové formace Visací zámek, kteří právě po vystoupení v Prachaticích dostali zákaz k veřejnému vystupování. "Pokud se najdou subjekty, které by chtěly v areálu cokoliv organizovat, vyjdeme jim samozřejmě vstříc. Budeme jenom rádi, když se bude amfiteátr využívat," slibuje vedoucí odboru SVH.
Hotovo bude příští rok
Komplexní rekonstrukce letního kina by pak měla být dokončena v příštím roce. Vedení města do něho hodlá investovat celkem jeden milión korun.

TOMÁŠ NOVÁČEK, Listy Prachaticka, str. 14, 31.03.2000