Visací zámek - Tisk

Osmý ročník festivalu Mezi ploty se uskuteční o víkendu v Praze

(BOR, Zpravodajství ČTK, 28.05.1999)

Osmý ročník festivalu Mezi ploty se uskuteční o víkendu v PrazePRAHA 28. května (ČTK) - Desítky divadelních souborů a hudebních skupin vystoupí na osmém ročníku benefičního festivalu Mezi ploty, který se uskuteční o víkendu v areálu Psychiatrické léčebny v Praze - Bohnicích. Záměrem této akce, která se poprvé uskutečnila v roce 1992 a od té doby každoročně vítá několik tisíc návštěvníků především mladé a střední generace, je nenásilná integrace zdravotně postižených do společnosti.

"Kromě divadla a hudby nabízí program prostor také pro výtvarné umění. Vedle profesionálních souborů, jejichž členové se vzdávají honorářů, tu vystupují i amatérští umělci a kolektivy zdravotně postižených," řekl dnes ČTK Michal Šesták ze Sdružení pro bezbariérovou kulturu Nedomysleno. Zdůraznil, že právě pro zdravotně handicapované je festival unikátní příležitostí prezentovat výsledky svého snažení široké veřejnosti. Diváci se tak stávají svědky konfrontace lidí ze zdánlivě odlišných pólů.

Mezi účinkujícími budou například Divadlo Sklep, brněnské HaDivadlo, Divadlo Komedie, královéhradecký Drak, Petr Váša, Buchty a loutky, skupiny Visací zámek, Deep Sweden, Babalet, Švihadlo a Michal Prokop.

Po oba dny začíná program od 13:00. Pro dopravu návštěvníků je posílena autobusová linka č. 200 ze stanice metra Nádraží Holešovice.

Jiří Borovička mh
BOR, Zpravodajství ČTK, 28.05.1999