Visací zámek - Tisk

V Praze začal za velkého zájmu veřejnosti festival Mezi ploty

(HS, Zpravodajství ČTK, 29.05.1999)

V Praze začal za velkého zájmu veřejnosti festival Mezi plotyPRAHA 29. května (ČTK) - Více než 100 divadelních souborů, hudebníků a hudebních skupin se představí na dvoudenním divadelním festivalu Mezi ploty, který začal dnes po poledni v areálu Psychiatrické léčebny v Praze - Bohnicích a v tamějším Divadle Za plotem. Výtěžek benefiční akce, která se již při jejím zahájení podle organizátorů těšila velkému zájmu veřejnosti, bude věnován bohnické léčebně.

Na festivalu vystoupí například Divadlo Sklep, HaDivadlo, Divadlo Komedie, Divadlo Drak či Dejvické divadlo. Na hudebních scénách zahrají a zazpívají skupiny Babalet, Deep Sweden či Michal Prokop. Dnes odpoledne se návštěvníkům představili Jiří Suchý, Divadlo v Řeznické a hudební skupina Visací zámek.

Zajímavostí festivalu bude opět to, že vedle profesionálních a amatérských divadelníků na něm vystoupí také divadelní a hudební soubory zdravotně postižených občanů.

Součástí festivalu budou dnes a v neděli rovněž výtvarné dílny. Ty nabídnou divákům při přestávkách mezi jednotlivými představeními ukázky různých uměleckých řemesel a práce výtvarníků.

Divadelní festival Mezi ploty se letos koná již poosmé. Za dobu svého trvání se zařadil mezi největší umělecké přehlídky v ČR. Jeho pořadatelem je Sdružení pro bezbariérovou kulturu Nedomysleno.

Jiří Hybš mh
HS, Zpravodajství ČTK, 29.05.1999